AKP ve CHP ortasında ‘afet’ tartışması

AKP İstanbul Vilayet Lideri Kabaktepe ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Kaftancıoğlu ortasında “Afet bölgesinde yoktunuz” tartışması devam etti. AKP’li lidere cevap veren ve İstanbul Valisi Yerlikaya’nın afet bölgesinde, vilayet yönetiminde misyonu olmayan AKP’li liderle yan yana basın açıklaması yapmasını eleştiren Kaftancıoğlu, “Vatandaşın yanında olmakla, gösteri yapmanın tıpkı şey olmadığını 31 Marttan evvel de anlamamıştınız, görünen o ki hiç anlamayacaksınız” dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın sel bölgesinde AKP İstanbul Vilayet Lideri ile birlikte basın açıklaması yapması reaksiyon çekmişti.

Yerlikaya’nın, vilayet yönetiminde misyonu olmayan AKP’li lider Osman Nuri Kabaktepe ile sel bölgesinde yan yana yaptığı basın açıklamasına reaksiyon gösteren CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, “Tüm halkımıza kelamımız olsun ki CHP iktidarında valiler iktidarın değil devletin valisi, polisler ise birilerinin değil devletin polisi olarak misyon yapacaklar” dedi.

“BİR AÇIKLAMA BEKLEDİM”

Vali Yerlikaya’nın bir açıklama yapmamasını de eleştiren Kaftancıoğlu, “Bu saate kadar bekledim. Tahminen Ali Yerlikaya devletin valisi olmayı tercih eder ve bir açıklaması yapar diye lakin beyhude. Bu ortada solunuza da küçük ortağın vilayet liderini alsaymışsınız kareyi tamamlamış olurdunuz. Geçtim öbür vilayet liderlerini fakat ona ayıp etmişsiniz“ tabirlerini kullandı.

AKP’Lİ LİDERE CEVAP VERDİ

AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’nin “Afet bölgesinde yoktunuz” kelamlarına, CHP’li Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt’un sel bölgesinden fotoğraflarını paylaşarak karşılık veren Kaftancıoğlu, tartışmalara ait şunları söyledi:

*Görünen o ki AKP İstanbul vilayet lideri da tam AKP’li olmuş. Teşkilatı da dışlamaz, kabullenir artık. Bilmiyor ki biz olgularla ilgileniyoruz, algıyı onlara bırakarak.

*Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, belediye çalışanları ve toplam 3179 İBB yetkilisi ve çalışanı sorunu çözerken, siz AKP’nin valisiyle basın açıklamanıza devam edin.

*Vatandaşın yanında olmakla, gösteri yapmanın tıpkı şey olmadığını 31 Marttan evvel de anlamamıştınız, görünen o ki hiç anlamayacaksınız.

*25 yıl İstanbul’u yönettiklerini tez edip yapmadıklarına girmiyorum bile! Biz yarına ve yapacaklarımıza bakıyoruz…

“SİZ NEDEN BURADA DEĞİLDİNİZ?”

AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ise, İBB’ye ve CHP’ye yönelik tenkitlerini şu tabirlerle sıraladı:

*Sahte sorular ve algı operasyonları ile ne gerçekliği örtebilir, ne de ayıbınızı kapatabilirsiniz. Bizler; selde, karda, sarsıntıda milletimizle birlikte uğraş ederiz ve milletimize seri hizmet eden devletimizin yanında oluruz.

*Tatilden, şezlongdan, balıkçıdan iş yapmaya vakit bulamayanların, devletimize seri katil diyenlerin bunu anlamasını beklemiyoruz aslında. CHP olarak karakterinizi oyunlarla saklamaya çalışsanız da; bu aziz millet sizi yeterli tanır… Zulümlerinizi de, oyunlarınızı da düzgün bilir.

*Halkımıza üsten bakmak sizin geleneğinizdir. Bu sebeple; selle boğuşan İstanbullular’ın kederleri ile dertlenmemenizi milletimizin takdirine bırakıyorum. İstanbul selle boğuşurken, İBB Lideri, CHP parti yetkilileri ayakları ıslanır diye mi afet bölgesinde yoklardı?

*Algılarınıza, yalanlarınıza karşı çaba edecek ve milletimiz için atılıma devam edeceğiz. Asıl sorulması gerek soru: “Siz neden burada değildiniz?”

Related Posts

Beşiktaş, Fatih Karagümrük hazırlıklarını çift idmanla sürdürdü

Teknik Direktör Valerien Ismael’in yönetiminde yapılan antrenman, denge ve kuvvet çalışmasıydı. Siyah-beyazlılar, hazırlanan parkurda üç grup …

İsrail’le karşılıklı büyükelçi atama kararı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye olarak İsrail’e Büyükelçi atama kararı aldık. Önümüzdeki süreçte atayacağımız büyükelçiler konusunu …

Devlet müdafaasındaki gençler üniversiteli olmanın sevincini yaşıyor

YKS’de aldıkları yüksek puanlarla dikkati çeken Mevlüt  Enes Türkoğlu 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Recep Can Özyeğin Üniversitesi Bağlantı …

Mustafa Yeneroğlu reaksiyon gösterdi: DEVA’lı Demirer’e atakla suçlanan MHP’liden Yalçın’la fotoğraf

DEVA Partisi Karaman Vilayet Lideri Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger’in 12 Ağustos’ta MHP Karaman Merkez İlçe Lideri Muhammet Mustafa …

Fortnite, Dragon Ball oynanış fragmanını yayınladı

Fortnite’ın yeni crossover’ı Dragon Ball Super ile serinin çok güçlü ve ikonik dört karakteri Son Goku, Vegeta, Bulma ve Beerus, Fortnite’ın …

Beşiktaş’tan Fenerbahçe maçı tepkisi: Kime göre, neye göre?

Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe’nin Kasımpaşa’yı 6-0 yendiği karşılaşmanın ardından açıklama yaptı. Siyah-beyazlıların açıklamasında “Bu çifte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.