Aslı Bekiroğlu, Barış Akarsu sinemasından ayrıldı: Özür dilerim

2007 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını yitiren müzikçi Barış Akarsu’nun hayatının anlatıldığı sinemanın takımında yer alan Aslı Bekiroğlu katıldığı bir ödül merasiminin akabinde muhabirlerin sorularını yanıtladı. Bekiroğlu, kendisine yöneltilen “Barış Bey’in trajik bir mevti oldu, ne söylemek istersiniz?” sorusuna “Ne diyeyim hayatım, başı sağ olsun ne denir? Tövbe yarabbim” karşılık vermişti. Bekiroğlu’nun bu kelamları müzikçinin hayranları tarafından reaksiyonla karşılandı.

Reaksiyonlar üzerine Bekiroğlu bir özür metni yayınlayarak, projeden çekildiğini duyurdu:

“Önceki akşam katıldığım tarz mükafatları davetinde, kıyafet ve tarz üzerine konuşurken yakında çekimleri başlayacak olan Barış Akarsu’nun hayatını anlatan sinema sineması hakkında peş peşe sorular geldi.

Proje hakkında konuşma müsaadem olmadığı için spoiler verme endişesiyle o an sinemayla ilgili soruları gülümseyerek geçiştirmeye çalışırken ortaya çıkan acemi gayretim, sanatkarın ve kız arkadaşının sevenleri tarafında yanlış anlaşıldı ve hüzünle karşılandı. İsteyeceğim en son şey bu türlü algılanmaktı.

‘FİLMİN ZİYAN GÖRMEMESİ İÇİN ÇEKİLİYORUM’

Çocukluğundan beri kıssasına ve anısına büyük hürmet duyduğum, bu nedenle sinemasında yer almayı çok istediğim sanatkarın yakınları ve sevenlerinden tüm samimiyetimle özür diliyorum. Sinemanın ziyan görmemesi ve sanatkarın sevenlerinin daha fazla üzülmemesi için projeden çekiliyorum” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.