Bahçeli: Kılıçdaroğlu başını koymadığı seccadeye ayakkabısıyla bastı, ayıp, gelenek ve göreneklerimizi bilmiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Kılıçdaroğlu başını koymadığı seccadeye ayakkabısıyla bastı. Ayıp. Başörtüsüne bez parçası diyen Kılıçdaroğlu, seccadeyi de halı parçası yaptı. Gelenek ve göreneklerimizi bilmiyor. Milletimizi tanımıyor” dedi.

Bahçeli, Türkgün gazetesinin sorularını yanıtladı. Bahçeli, “Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış. Çıkmış seccadeyi görmedim, çok üzgünüm demiş. Sen önünü göremiyorsun, bastığın yerin farkında değilsin, bakıyor ama görmüyorsun; üstelik Türkiye’yi kumar ve noter masasından yönetme amacındasın. Geçelim bunları, masal dinleyecek, boş sözlerle avunacak bir saniyemiz yok” diye konuştu

“İnce’nin Atatürk vurgusu, terör örgütleriyle temas ve diyaloğa kapalı olması anlamlı ve değerli”

Bahçeli, Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye sosyal medya üzerinden itibar suikastı yapıldığını söyledi. İnce-Kılıçdaroğlu ziyaretini yorumlayan Bahçeli şunları söyledi:

İki aday arasında ne konuşuldu bilemem, bizi de ilgilendirmez. Ancak şunu da söylemem lazım, “Gel bakalım Muharrem”den, “Güle güle Kemal’e” uzanan çetin ve uzun bir diyaloğun hesaplaşması yaşanıyor. Nefisler mücadele ediyor, egolar çarpışıyor. Sayın İnce’nin Atatürk vurgusu, terör örgütleriyle temas ve diyaloğa kapalı olması anlamlı ve değerlidir. 

“Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanlarıyla buluşmaya ve dedikoduya bol bol vakti olacak”

“14 Mayıs’tan sonra da sık sık eski ve emekli Cumhurbaşkanlarıyla buluşmaya ve dedikoduya bol bol vakti olacak. Biraz sabretmesinde yarar vardır. Bu arada kırmızı ışıkta durmayı ihmal etmesin” 

İyi Parti’nin binasına saldırı falan yok”

“İyi Parti Başkanının sık sık müracaat ettiği sinsi bir taktik. İşleri güçleri alavere dalavere. Vakanın inşaat alanında hırsızlık yapan bazı kişileri kaçırmaya yönelik ateş açma durumu olduğu ortaya çıktı. Parti binasına saldırı falan yok. Aklınca tribüne oynuyor, bozuk ve tutarsız cümlelerle gerçekleri saptırıyor. İyi Parti’nin sonu yaklaşıyor, bunu gördüler. Demirden korkan trene binmez de, sen o trenden ineli çok oldu. Geçmiş olsun” 

 “Seçime kadar değil Türkiye Yüzyılının çatısını el birliğiyle öresiye kadar, aziz milletimizi medeniyetler ve milletler mücadelesinde üst lige taşıyana kadar biriz, diriyiz, birlikte cumhurun ruh kökü, Cumhuriyet’in sarsılmaz güvencesiyiz. Diyorum ki, Cumhur İttifakı Türkiye’dir. Cumhur İttifakı pazarlıksız, aracısız, hesapsız, hilafsız, hilesiz vatan türbedarı, Türk milletinin has bahçesidir. MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” 

Yeni anayasa çağrısı

7 Mayıs 2021’de, “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Maddelik Yeni Anayasa” teklifini kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatan Bahçeli, “Eğer istikbalin yol haritasını çizeceksek; herkesi kucaklayacak bir köprü kuracaksak yeni bir anayasadan başka bir seçenek kalmamıştır. Biz hazırız. Ezbere konuşmuyoruz.  Herkes yeni anayasadan bahsediyor. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’ndan başka da hazırlıklı hiçbir siyasi zihniyet ortalıkta görünmüyor. Kendine güvenen varsa çıksın meydana, bu işi geniş çaplı bir mutabakatla bitirelim” çağrısı yaptı.

TIKLAYIN | Bahçeli: Kılıçdaroğlu zalimlerin Truva atıdır, LGBT ittifakına milli ahlakımızla, milli varlığımızla direnip inşallah rezil oyunu bozacağız

Bahçeli: Terör örgütleriyle yol yürüyenlere Türkiye bırakılamaz, milletten Osmanlı şamarını yiyecekler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir