Faik Öztrak’tan ‘HDP bakanlık isterse ne olacak’ sorusuna kaçamak cevap: Biz bu ülkenin birliğinin beraberliğinin garantisiyiz

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Öze Dönüş Platformu’nun İstanbul’da düzenlenen 2022-2023 devri haziran ayı toplantısına konuk oldu.

Aktiflikte kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Öztrak, “CHP, PKK, PYD ve HDP ile yol yürüyebilir mi? HDP, CHP’den içişleri, adalet ve ulusal savunma üzere kritik bakanlıkları talep eder mi? CHP idaresi HDP’nin taleplerini nasıl karşılar?” sorusuna, “Biz, Kuvayımilliye ile Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk ögelerini genlerinde taşıyan bir partiyiz. Biz, bu ülkenin birliğinin, bütünlüğünün, tekliğinin garantisi olan partilerden bir tanesiyiz. Biz, ‘Her türlü terörün Allah belasını versin.’ diyen partiyiz. Onun için bizim durduğumuz yer muhakkaktır. Biz, bu ülkenin birliğinin, beraberliğinin garantisiyiz” diyerek kaçamak bir karşılık verdi.

FETÖ’CÜLERLE İŞ BİRLİĞİNE KARŞILIK: BİZ ÖRGÜTLERE LANET OKUYAN BİR PARTİYİZ

“Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı sonrasında CHP’nin FETÖ’cü akla teslim olduğu ve partinin 14. katında birtakım danışmanlarla zımnî görüşmeler yapıldığı, şifre ile girildiği argümanlarının gündeme getirildiği”nin söz edilmesi üzerine de Öztrak, “Biz, tüm terör örgütlerine lanet okuyan bir partiyiz. Tüm terör örgütlerinin karşısına dikilen bir partiyiz. 15 Temmuz akşamı Meclise birinci giden bizim milletvekillerimizdir. Bunun üzerinden bir sürü öykü uydurulmaktadır. Herkesin o süreçte yeri, yurdu belirlidir. Kim havadadır, kim tüneldedir, kim karadadır, bunların hepsi aşikardır. Gençler bütün bunlara bakıp, neyin ne olduğu konusundaki kararlarını vereceklerdir.” biçiminde konuştu.

“BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI GELMEZ, BİZ DEMOKRAT BİR PARTİYİZ”

“CHP iktidarında başörtülülere kamusal alan yasaklanır mı? İmam hatip liselerinin sayılarının azaltılması gündem olur mu?” sorusu üzerine Öztrak, “Hayır gelmez. Sonuç itibariyle biz, toplumsal demokrat bir partiyiz. Hasebiyle milletimizin her bir ferdine hatta tek bir ferdinin dahi hayat biçimine sonuna kadar saygılıyız. Biz, siyaseti bir hizmet aracı olarak görürüz. İnsanların yediğine, içtiğine, giydiğine karışma tekniği olarak görmeyiz.” cevabını verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.