Fenerbahçe’den Ümit Özdağ’a tepki!

 Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Fenerbahçeli futbolcu Luiz Gustavo üzerinden yaptığı paylaşıma sarı lacivertli kulüpten reaksiyon geldi.

Sosyal medyada paylaşılan Fenerbahçeli futbolcu Luiz Gustavo, Ali Koç ve Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın yer aldığı anime görüntüsü gündem oldu. Son aylarda kadrodan ayrılması haberlere mevzu olan futbolcu Gustavo ile Ümit Özdağ’ın “sığınmacıları göndereceğim” vaadi görüntüye bahis edildi. Görüntüde Ali Koç’un yardım isteğine Özdağ, “Şu gerimde görmüş olduğunuz mancınık inşaatı tez vakitte bitecek. Biter bitmez gelin. Onu da içine koyar göndeririz ülkesine” diyerek teklif sunuyor.

Hem mültecileri mancınıkla Türkiye’den göndermek istemesi hem de bir futbolcuyu siyasetine alet etmesi nedeniyle Ümit Özdağ’a reaksiyon yağdı.

İŞTE ÜMİT ÖZDAĞ’IN PAYLAŞIMI:

“Fenerbahçe Spor Kulübü siyaset üstü bir konumdadır”

Fenerbahçe de yaptığı resmi açıklama ile Özdağ’dan geri adım atmasını istedi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şu halde:

“Zafer Partisi Genel Lideri Sayın Ümit Özdağ’ın resmi toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşım üzerine açıklamamızdır;

Ülkemizin siyasi çerçevedeki gündemlerinden biri olan mülteciler konusuna dair yapılan ilgili paylaşımda; Kulübümüzün ve mukavelesi devam eden, üç yıldır formamıza hürmetle, sorumlulukla hizmet eden, ekibimizin kaptanlığını yapmış bir futbolcusunun isminin kullanılması, ima edilmesi kabul edilemezdir.

Daha evvel pek çok kere vurguladığımız bir gerçeği bir defa daha en açık haliyle lisana getirmek istiyoruz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü siyaset üstü bir pozisyondadır. Zorla içine çekilmediği sürece hiçbir siyasi sürecin, hususun ve gündemin bir kesimi olmamıştır ve olmayacaktır.

Bu sahiden hareketle Sayın Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyor; kulübümüzün hiçbir siyasi gündeme dâhil edilmemesini rica ediyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.