iPhone 13 pembe ekran sorunu nedir, nasıl çözülür? iPhone 13 pembe ekran hatası çözüm önerileri!

iPhone 13 pembe ekran sorunu nedir, nasıl çözülür? iPhone 13 pembe ekran hatası çözüm önerileri!

iPhone 13 pembe ekran hatası başka cihazlarda da görülmeye başlayınca kullanıcılar sorunla ilgili çözüm arayışına girdi. Akıllı telefonun tüm ekranının pembe ile kaplandığını bildiren kullanıcılar, pembe ekranın yanı sıra telefonlarda bariz bir şekilde fark edilir yavaşlamalar olduğundan şikayet ediyor. Bazı telefonlar ise kendi kendine yeniden başlatılıyor.

Yaşanan sorunla ilgili teknoloji devi Apple bir rapor yayınladı. Kullanıcıların sorundan geçici olarak kurtulmasını sağlayan bir yönerge paylaşıldı. Apple, kullanıcılardan cep telefonu verilerini yedeklemelerini ve sistemi en son sürüme güncellemelerini tavsiye ediyor. Pembe ekran sorunu, şimdilik  iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde görünüyor. Tüm ekran pembeye dönüyor ve durum çubuğundaki simgeler görünür halde kalıyor.

İPHONE 13 PEMBE EKRAN SORUNU NEDİR, NASIL ÇÖZÜLÜR?  

Bu hata ekranın donmasına neden oluyor ve telefonu kendi kendine yeniden başlatıyor. Apple‘ın çözümü için yoğun çaba harcadığı pembe ekran sorunu ile alakalı bir dizi çözüm önerisi ortaya çıktı. Bazı kullanıcıların, paylaşılan yönergeler doğrultusunda hatadan kurtuldukları öğrenildi.

Çinli sosyal medya platformu Weibo’daki tepkilerle gündeme gelen sorun, zamanla daha fazla kullanıcının dikkatini çekmeye başladı. Bazı kişiler iPhone 13 modellerinde, yavaşlamalar, yer yer donmalar ve ekran renginde büyük çaplı değişiklikler gözlemlediklerini belirttiler.

61f143a317aca91f108a7ca4.png

Sorunun kesinlik donanım kaynaklı olmadığını savunan Apple, yazılımsal bir sıkıntının bu olaya neden olduğunu düşünüyor. Öte yandan sorunu geçici olarak çözdüğü öğrenilen öneriler de şu şekilde:

Hatayla karşılaştığınız anda cihazı yeniden başlatın. Bazı kullanıcılar sadece bunu yaparak pembe ekrandan kurtulduklarını belirttiler.

Yeniden başlatmanın ardından, cihazınızın güncel olup olmadığını kontrol edin (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme). Ayrıca yakında kullanıma sunulması gereken iOS 15.3 ile bu sorun çözümlenebilir.

App Store’a giderek cihazınıza kurduğunuz uygulamalar için mevcut güncellemeleri yükleyin (App Store > profil resmine dokunun – > aşağı kaydırın > Tümünü Güncelle‘yi seçin)

Sorun düzelmediyse, pembe ekran aldığınız uygulamaları silin ve geri yükleyin.

Cihazınızı yedekleyin ve ardından sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Hâlâ pembe iPhone 13 ekran hatasını görüyorsanız Apple desteğine ulaşın. Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar iPhone‘larının değiştirildiğini bildirdi.

 

Related Posts

DenizBank, birinci Metaverse şubesini Atlas Space iş birliğiyle açıyor

DenizBank iştiraki NEOHUB ve Atlas Space, metaversede Türkiye’nin yerli iştirakle hayata geçirilen birinci banka şubesini açmak üzere güçlerini …

WhatsApp çevrim içi olmayı gizleme özelliğini getiriyor

WhatsApp kısa bir mühlet evvel yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile birtakım yenilikler gelirken, güvenlik tarafında da kıymetli adımlar …

Call Of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri belli oldu!

Infinity Ward’ün sevilen oyunlarından biri olan Call Of Duty Modern Warfare 2’nin yenilenmiş sürümünün yayınlanmasına günler kalırken …

Deadpool’lu Stranger Things Sinematik Evreni Geliyor!

Netflix’in orijinal dizisi olan ve bu yıl dördüncü sezonuyla yeniden ekranlarda gördüğümüz Stranger Things, bugün birçok hayranını …

Kimlik bilgilerini çalmak için tanınan oyunları kullanıyorlar

Kaspersky araştırmacıları, 2022’nin birinci yarısında oyuncuları istismar etmeye çalışan siber hatalıların aktifliğinin arttığını tespit etti …

Rekabet kurumu’ndan Meta ve WhatsApp açıklaması! Kelamlı savunma için tarih verildi

Rekabet Şurası, Meta Platforms (Facebook), Meta Platforms Ireland (Facebook Ireland Limited), WhatsApp LLC ve Madoka Turkey hakkında yürütülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.