Rütbeleri sökülen Hanefi Avcı: ‘Süleyman Soylu başta olmak üzere rol alanlara ‘iftira’dan dava açacağım’

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Hatalar Çaba (KOM) Dairesi Lideri Hanefi Avcı’ya, “AİHM kararı doğrultusunda Selahattin Demirtaş’ın hür bırakılmasını” söylediği için hakkında soruşturma açılmıştı.

İHA’nın haberine nazaran,“Hakkında 7145 sayılı Birtakım Kanun ve Kanun Kararında Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 26. Hususu ile 375 sayılı Kanun Kararında Kararnameye eklenen süreksiz 35. Unsur doğrultusunda soruşturma yürütülen emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın 20 Haziran 2022 tarihi prestijiyle rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.”

Kararın Hanefi Avcı’ya bildirim edilmesi ile emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak.

“ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM”

15 Temmuz sonrası FETÖ’cüler için çıkarılan KHK ile rütbeleri geri alınan Hanefi Avcı Odatv’den Ersin Eroğlu’na konuştu.

Kararın şimdi kendisine bildirim edilmediğini söz eden Hanefi Avcı rütbelerinin sökülmesiyle ilgili “Başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere bakanlıkta bu soruşturmada yer alan herkesten ‘iftira’ ve ‘görevi berbata kullanmaktan’ şikâyetçi olacağım” dedi.

“SADAT’IN DENETLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİĞİM İÇİN RAHATSIZ OLDULAR”

Kararda sav edilen konuların iftira olduğunu belirten Hanefi Avcı kelamlarına şöyle devam etti:

“Bu karar, haksız ve hukuksuzdur. Bizim ne cins hizmetler yaptığımızı en âlâ İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bilir. PKK’ya karşı uğraş etmiş FETÖ ile ilgili kitap yazmış ve cezaevine girmiş biri için onlarla irtibatı varmış üzere süreç yapıyorlar. Türkiye’de her ne kadar hukuk siyasetin tesiri altında olsa da türel olarak hakkımızı arayacağız. Başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kararda rol alanlar hakkında ‘iftira’ ve ‘görevi berbata kullanmak’ cürümlerinden davacı olacağım. Davamı da sonuna kadar takip edeceğim.”

Kendisinin 10-15 yıl evvel söylediği kelamların de soruşturmaya bahis edindiğini belirten Hanefi Avcı, asıl emellerinin farklı olduğunun tabir ederek “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suçlularla fotoğrafları çıkmasının yanlış olduğu eleştirdiğim ve SADAT’ın denetlenmesi gerektiğini söylediğim için rahatsız oldular” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.