Rüyada Çalıkuşu Görmek

Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş görmek; nasihat, öğüt ve rızka, rüyada tanınmayan kuş görmek, hasta bulunan evden bir şey alınacağına veya hastanın vefatına yorulur. Büyük kuş görmek; zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye işaret eder.

Rüyada havada kuş görmek; mutluluğun ve bereketin simgesidir. Kişinin güzel haberlerle sevinç yaşayacağına işaret eder. Yaralı bir kuş, dertli günlerin geleceğinin habercisidir.

Ayrıca bakınız: Rüyada kanat/kuş tüyü görmek; itibara, seyahate, iyiliğe delalet etmektedir. Ancak tüylerin zarar görmesi kayba, zor günlere işaret eder.
Rüyada kuşun insanın üzerine düşmesi; misafir geleceğine ve evin bereketinin artacağına delalet eder. Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması; doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına, kuşun uçup gitmesi; çocuğun kısa ömürlü olmasına, hasta olacağına işaret eder.

Rüyada güzel sesli kuşları görmek; ses sanatkarı olacağınız anlamına gelir. Normal kuş sesi ise; kötü haberlerin alınacağına, sesli olarak ağlayacağınıza delalet eder.

Rüyada güzel kuş görmek, güzel ve sevindirici habere; çirkin kuş ise kötü ve üzücü habere işarettir.

Ayrıca bakınız: Rüyada uçmak görmek; ferahlık, evlilik mertebelerine delalet ederken, uçtuğunuz yüksekliğe göre iyi ve kötü vesilelere yorumlanır.
Rüyada su kuşlarını görmek; başkanlık yapacağınıza, özel vazifelere geleceğine, deniz ve kara yolculuğu yapılacağına işaret eder.

Rüyada başın üzerinde kuşların uçması; güzel haberler alınacağına, çalışanların terfi alacağına ve mal/mülkün değerleneceğine işaret eder.

Rüyada kuş kanadı görmek; mala, kıymetli eşyaya, makam ve mevkiye ulaşılacağına, yeni giysiler alınacağına, rüyayı görenin eline toplu para geçeceğine delalet eder.

Rüyada üzerine kuşun pislemesi; yeni alınan eşyanın zarar göreceğine ve kem gözlerin üzerinizde olduğu anlamına gelir. Rüyada kuşun yavrusuna ağzıyla yem vermesi; kötü işler yapılmasına, mal/mülke haram karışacağına, elinize geçen paranın çabucak biteceğine işaret eder.

Rüyasında bildiği veya bilmediği bir kuşa sahip olduğunu görmek, hayra ve muradına ermeye işarettir. Üzerine bir kuş konduğunu görenin muradı olur. Bir kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradına erer.

İbn-i Şirin’e göre; rüyasında büyük kuş görmek kederdir. Bir yerde kuşların ötüştüklerini görmek, o yer halkı için musibettir. Bir kuşla konuşmak büyüklük; elinde bir kuşun öldüğünü görmek kederdir. Bir kuşu sırtına aldığını görmek, menfaat göreceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kuş tanınmıyorsa, Azrail (A.S.)’a işarettir. Rüyada görülen ve tanınmayan kuş, bir hastanın evinden küçük bir taş, yaprak, kurt veya bunlar gibi bir şeyi kaldırıp beraberce gökyüzüne uçarsa, o hasta ölür. Kuşun kendi üzerine düştüğünü görmek, misafirin gelmesine işarettir.

Rüyada kuş görmek tabiri, bazen de bu kuşun başı, sırtı, kucağında veya boynu üzerinde olduğunu görmek, rüya sahibinin yaptığı işine işarettir. Eğer kuş beyaz ise işi de temiz ve iyi olur. Bulanık ise, işinin karışıklığına işarettir. Ancak rüya sahibinin yanında hamile olan bir kadın varsa ve o kuş erkek ise, kadından doğacak çocuk erkek; dişi ise, doğacak çocuk da dişidir. Büyük kuşlar reis, tahsildar, alim, tüccar ve zengin kimselere işarettir. Su kuşları, iki cihetten riyasete ve hususi vazifelere nail olmuş şerefli insanlara işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir