Rüyada Çekirge Görmek

Rüyada çekirge görmek gökyüzünde görülen ve bulut halinde uçan çekirge sürüsü, o bölgeye gelecek azap ve isabet edecek üzüntüye; yeryüzünde görülen, yürüyen ve fakat uçamayan çekirge, zarar verme fırsatı bulamayan düşmana işarettir.

Rüyada zararsız olarak görülen çekirgeler korku ve sıkıntıdan kurtulmaya delalettir. Rüyada çekirge yemek, rızka; onları bir kap içinde görmek, nakit paraya; güneş ışığına engel olmayan ve siyah bir bulut kümesi oluşturmayan çekirge sürüleri yağmura delalet eder. Çıkarcı tanıdık, hayırsız ahbap olarak yorumlanır.

Rüyada çekirge görmek ne demek sebatsızlık ile yorumlanır.

Rüyanızda bir tarlaya çekirge sürüsü konduğunu görmek, işinizden ayrılacağınıza; tüccar iseniz ticareti bırakacağınıza; evli iseniz eşinizden ayrılacağınıza işarettir. Bir çekirgeyi elinize aldığınızı görmek, başka bir işe gireceğinize veya ticarete başlayacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çekirge, azap ve Allah’ın askeridir.

Rüyada bir yerde çekirgenin çıktığını veya cefa çekerek gökte uçtuğunu görmek, o yere inecek kötü bir asker veya zararlı bir yağmurun yağmasına işarettir.

Rüyada çekirgenin geldiğini görmek, Allah’ın azabının geleceğine delildir. Rüyada bir yerde çekirge yediğini yahut çekirgeden bir şey aldığını görmek, rüyayı görenin rızıklandığı bir rızka işarettir.

Hiçbir şekilde zarar vermeyen ve her tarafta görülen çekirge, üzüntü ve kederin gitmesine ve bahtiyarlığa işarettir. Kara ve ekinde görülen çekirge helak olmaya, güçlüğe ve işsizliğe işarettir. Çekirge, şerli insanların ve kötü ahlaklı kadınların kendisine muvafakat etmesine işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir