Rüyada Elma Görmek

Rüyada elma görmek ne şekilde olursa olsun, talihinizin her işte yaver gideceğini ifade eder.

Ayrıca bkz: Yer Elması, Hoşaf

Rüyada ağaçta elma görmek, yakında tatlı haber alacağınıza; masa üzerinde elma görmek, sosyal hayattaki nüfus ve itibarınızın gittikçe artacağına; elma yemek hazır planlarınızın başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada elmalı pasta veya çörek yemek, bir yarışmada derece alacağınıza; rüyada elma almak karlı bir işe para yatıracağınıza işarettir.

Rüyada ağaçtan düşen elmalar görmek talihinizin önünüze birçok fırsatlar çıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceğinize işarettir.

Rüyada bahar açmış elma ağaçları görmek tatlı ve mutlu rüyalarınıza hiçbir şeyden ve kimseden zarar görmeyeceğinize işarettir.

Rüyada bir elma ağacının altında dinlendiklerini gören sevgili ise, mutlu bir evlilik yapacaklar ve sürekli mesut yaşayacaklar demektir.

Rüyada elma görmek ne demek: Evlada, kişinin dünyalığına yahut temiz yüzlü, temiz yürekli insanlara; tatlı elma yemek helal rızka; ekşisini yemek üzüntüye yahut şüpheli kazanca ya da bağırıp çağırmaya işarettir.

Rüyada elmayı ısırmak kazanç, fayda ve menfaate; elma hediye edilmesi arzusuna nail olmayan; sayılı elma mahdut miktardaki paraya; elma toplamak, asil ve cömert birinden dünyalığa; ev veya mescit gibi yerlerde elmayı koklamak kadın ve erkek için evlenmeye işarettir.

Rüyada elma ağacı görmek tabiri kişiye yakın olan Müslüman kardeşine; elma fidanı dikmek, bir yetimin bakım ve terbiyesini üstlenmeye delalet eder.

Elma barışın, bolluğun, bereketin ve paranın işaretçisidir. Rüyada elma görmek her işte şansınızın sizinle beraber olduğunu ifade eder. Elma ağacının altında dinlenmek sevgili ile mutlu bir evlilik yaparlar ve bu evlilik mutluluk getirir anlamındadır.

Rüyada masa üzerinde elma görmek, çevreniz genişleyecek ve çevrenizden saygı göreceksiniz demektir.

Rüyada elma yemek uygulamaya koyduğunuz planlarınızın olumlu sonuçlarını alacaksınız anlamındadır. Rüyada elmalı bir şey yemek bir müsabakada ilk üçe girmeye işarettir.

Rüyada elma almak kâr getirecek bir işe yatırım yapacağının haberidir.

Rüyada ağaçtan düşen elmalar görmek önünüze çok sayıda güzel fırsat geleceğine işarettir. Ağaçta elma görmek, yakın zamanda güzel bir haber alacağınız anlamındadır. Elma yeşil, ham, ya da çürükse, gerçekleşmesini istediğiniz hayallerinin olmayacağını bildirir.

Elma, barış, bereket, para ve şansın işaretçisidir. Fakat elma çürümüş veya tamamen olgunlaşmamışsa planlarınızı gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Kısmet, bolluk, başarıdır. Elma güzelse kısmet çok iyidir, kötü ise kısmet kötüdür. Elmanın şekline ve rengine göre de yorumlanır.

Rüyada görülen elma ağacı, hayırlı, iyi huylu akrabadır.

Rüyada elma görmek, eğer rengi yeşil ise evlada; kırmızı ise bir büyük tarafından gelecek menfaate; eğer rengi beyaz ise ticaretten gelecek kâra; sarı ve lezzeti de eksi ise, hastalığa ve kuvvetsizliğe işarettir.

Rüyasında bir elmayı ikiye böldüğünü görmek iki ortak veya kari ile koca arasında ayrılığa işarettir. Ağacından kırmızı bir elma koparıp yediğini görmek, bir kız evladı olacağına delalet eder.

Rüyada kendisine bir eksi elmanın verildiğini görmek düşmanlığa; tatlı bir elmanın verildiğini görmek ise dostluğa yorumlanır.

Rüyada elma görmek ve yemek (tatlı olmak şartıyla) bütün yorumcular tarafından daima hayra ve mala yorumlanmıştır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada elma görmek, evlada işarettir. Elma, kişinin hizmeti ve arzu ettiği şeydir ki, tabir de bu istikamettedir. Mesela, rüya sahibi tüccar olursa, gördüğü elma onun ticaret ve kazancı, ziraatçı ise, ziraatı ile tabir edilir.

Rüyada kendisine bir elma geldiğini veya elmayı verdiğini görürse arzu ve isteği kadar bir şeye işarettir.

Bazı tabirciler, tatlı elma helal rızık; ekşi elma haram rızıktır, demişlerdir. Elma ağacı, insana yakın mü’min bir kimsesidir. Bundan dolayı bir kimse elma ağacı diktiğini görse, bir yetim büyütür.

Elma yediğini gören, insanların baktığı bir mali yer. Elma topladığını görürse, övülmeye layık, şerefli ve aziz bir kimseden mala erişir. Sayılı elma, sayılı paraya işarettir.

Rüyada mescitte elma kokladığını gören, evlenir. Tabir, kadın için de böyledir. Günah işlenen bir mecliste kadının elma kokladığını görmesi, halkın diline düşüp kötü şöhret kazanmasına işarettir. Bir kadın, tanıyıp bildiği yerde elma yediğini görse, güzel bir çocuk doğurur.

Rüyada elmayı ısırmak, hayır ve ihsana, kazanca, faydaya ve menfaate kavuşmaktır. Elma, dostlarla da tabir edilir.

Bazı tabirciler, rüyada elma yediğini gören kimsenin bir düşmanı olur, dediler. Elma çok şehvete de işarettir. Ekşi elma dağınıklığa, zararlara, bağırıp çağırmaya; ekşi elma ağacı da yine bağırma ve feryat etmeye işarettir. Hayalleriniz gerçekleşecek. Elma barışın, bolluğun, bereketin ve paranın işaretçisidir. Elma yeşil, ham, ya da çürükse, gerçekleştirmek istediğiniz planlarınızı gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir