Rüyada Gelincik Görmek

Rüyada gelincik çiçeği görmek, insanı mutlu edecek haber ve gelişmelere; kişinin kendi kardeşine ve güzel yüzlü insanlara; evlerde görülen etçil, ince uzun ve küçük yapılı hayvanı görmek, merhametsiz, düşük karakterli birine; eve bu hayvanın girdiğini görmek hilekar birinin eve girmesine delalet eder.

Rüyada gelincik tarlası görmek mutluluktur. Ateşli aşk olarak da yorumlanır. Güzel bir gelincik ise sevimli fakat kötü niyetli ahbaptır.

Rüyasında bir gelincik tarlasında olduğunu görmek, beklediği bir işin hemen çok kısa zamanda olacağına; eğer gelincik toplayarak demet yapıyorsa malının artacağına; topladığı gelinciklerin yaprakları dökülüyorsa işlerinde zarar edeceğine işarettir. Gelinciğin kırmızı olması ateşe yorumlanır.

Rüyada bir kırda gelincik tarlası ve öbek öbek açmış gelincikler görmek ve onlari toplayarak demet yapmak, bütün arzularınızın yerine geleceğine, eğer gelinciklerin açma vakti ise ferahlı günlere kavuşacağınıza, vaktinde değil ise kısa bir müddet için sıkıntılı günler geçireceğinize işarettir. Ancak bu günlerin gelinciklerin açma zamanına kadar süreceğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada gelincik çiçeğini görmek, rengi kırmızı oldugundan ateşe veya deveye yahut üzerinde siyah ben bulunan gül gibi yanağa işaret eder. Bazen de bu rüya, başının ağrımasına veya öz kardeşe işaret eder, dediler.

Rüyada gelincik; alçak, zalim, kalbi katı ve merhameti az olan kimse ile tabir edilir. Evine gelinciğin girdiğini gören kimsenin evine hilekar birisi girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir