AK Parti ve Murat Kurum’dan İmamoğlu’na cevap: Akla ziyan sözler!

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin adayı Murat Kurum’un olası depreme karşı İstanbul için hayati önem taşıyan konut projeseyile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ’DEN İMAMOĞLU’NA JET CEVAP!

İmamoğlu, dönüştürülmesi planan 650 bin konutun asla yapılamayacağını ve olmaması gerektiğini belirtti. İBB adayının sözlerine AK Parti’nin İBB adayı Murat Kurum ve AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe cevap verdi.

Tatil beldelerinden afet koordinasyonunu yönetmeye çalışan bu vurdumduymazlık ve vicdansızlık İstanbul’un kaderi olmayacağını belirten Kabaktepe şu ifadeleri kullandı;

CHP’li aday yeni bir açıklama yapmış, akla ziyan! Herhalde bu açıklamayı da ‘yapay zeka’ ile planladılar.

Kişi kendinden bilir işi! İstanbul’a 100 bin konut sözü verip bunun onda birini bile yapamayan basiretsiz anlayış, İstanbul’a verdiğimiz depreme dayanıklı 650 bin güvenli konut sözümüze  “yapılamaz, yapılmamalı” diyor.

Bu binaların kentsel dönüşüme girmesine, İstanbul’un değişimine karşı çıkan bu siyasi zihniyeti iyi tanıyın.

Kendi siyasi çıkarları söz konusu olunca ‘değişimci’ olanlar, iş vatandaşın can ve mal güvenliğine gelince ‘istemezükçü’ oldular.

İstanbul’da büyük bir afet riski var mı? Evet.

İstanbul’da yüz binlerce riskli yapı var mı? Evet.

İstanbul’da afetlere ve büyük risklere karşı 5 yıldır sadece uyuklayan, sempozyum düzenlemekten öteye gidemeyen bir misafir başkan var mı? Evet.

Ama iş yapmaya gelince hevesleri yok.
İcraatları yok.
Yönetim aklı, sağduyu, vicdan, empati yok.

Kentsel dönüşüm konusunda sınıfta kalan tembel CHP’li İBB yönetimi, sorumluluktan kaçmak için ‘bu kentsel dönüşüm yapılamaz, yapılmamalı’ diyor.

CHP’li adayın keyfi öyle istiyor çünkü;
‘Kentsel dönüşüm yapmayacağız, insanları afetlere terk edeceğiz, yarı zamanlı başkanlık yapacağız!’

Yok öyle yağma!

Buradan söz veriyorum!
İstanbul, tarihin gördüğü en nitelikli ve hakkaniyetli kentsel dönüşümle afetlere karşı risksiz bir şehir haline gelecek.

Tatil beldelerinden afet koordinasyonunu yönetmeye çalışan bu vurdumduymazlık ve vicdansızlık, İstanbul’un kaderi değildir ve asla da olmayacaktır!

MURAT KURUM’DAN AÇIKLAMA: ŞAŞIRMADIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, mevcut İBB yönetiminin 650 bin konutun dönüşüm vaadini ‘olmaması gereken’ bir proje olarak değerlendirmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kurum, “İstanbul’da 600 bini acil dönüşmesi gereken 1.5 milyon riskli konut varken, mevcut İBB Başkanı’nın 650 bin konut dönüşüm vaadimizi “OLMAMASI GEREKEN” bir proje olarak görmesine şaşırmadım. Sürekli bahane üreten, kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışın kabiliyetlerinin, İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum. Hep söylüyoruz: Bu konu siyaset üstüdür. İstanbul’un deprem gerçeğine karşı kaybedecek 1 saniyesi dahi yoktur.” dedi.

1 Nisan sabahının geleceğe güvenle bakmak isteyenlerin günü olacağını ifade eden Kurum, “Halkımızın gönlü ferah olsun. Milletimizin meselelerini dert etmeyenlerden, bunları siyasi malzeme yapanlardan 31 Mart’ta kurtulacağız. 1 Nisan, İstanbul’un geleceğine endişesiz ve güvenle bakmak isteyenler için yeni bir gün olacak.” ifadesini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx