Bu Altcoin’de Alarm: Dev Binance Balinası Satışa Hazırlanıyor!

Kripto para piyasaları her zaman büyük hareketlere ve sürprizlere gebedir. Ancak bazı hareketler vardır ki, bu sürprizlerin ötesine geçerek yatırımcıları tedirgin eder, analistleri harekete geçirir. İşte böyle bir durumu, son 26 saat içerisinde yaşadık. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri, devasa bir transferle sarsıldı. Peki, bu transferin perde arkasında neler yaşandı? Hangi altcoin, bu dev hareketin merkezinde yer aldı?

Dev Binance balinası bu altcoin için hazırlık yapıyor

Son 26 saatte dev bir balina, 10,78 milyon MATIC’lik bir meblağı Binance borsasına yatırdı. Bu transfer, yaklaşık 5,5 milyon dolar değerindeydi. Böylesine büyük meblağların borsaya yatırılması, genellikle satış veya alım işaretidir. Kripto para camiasında, balina hareketleri piyasa için bir termometre görevi görür.

MATIC fiyatında sert düşüş

Bu devasa transferin hemen ardından MATIC fiyatı %3’lük düşüş yaşadı. Yatırımcılar ve analistler bu tür hareketliliklerin genellikle büyük fiyat hareketlerinin habercisi olduğunu bilir. Fakat bu düşüşün devam edip etmeyeceği veya ne kadar süreceği konusunda net bir bilgi yok.

Binance balinasının cüzdanında son durum

Şu anda, dev balinanın hesabında sadece 2,72 milyon MATIC kaldı. Bu miktar, yaklaşık 1,37 milyon dolara denk geliyor. Bu durum, balinanın büyük bir satış işlemi gerçekleştirmiş olabileceğine işaret ediyor. Ya da yakın zamanda büyük bir satış yapmayı planlıyor olabilir.

MATIC için sırada ne var: Teknik analiz

Bitcoin son ​​kayıplardan kurtulursa Polygon swing trader’ları için mükemmel bir konuma ulaştı. MATIC fiyatları son iki haftada Binance de 0,50 ila 0,54 dolar arasında işlem gördü. Bu arada BTC nihayet 26,4 bin dolarlık destekten vazgeçti ve beklendiği gibi geri çekilmeyi en düşük aralığa kadar uzattı. BTC’nin düşük aralıktaki dar konsolidasyonu, oyuncuların Ekim ayında SEC’in Ethereum ETF’si için olası yeşil ışığını beklemesiyle muhtemeldir.

Teknik açıdan, MATIC’in 10 Eylül’den bu yana fiyat hareketi paralel bir kanal olan turuncuya işaret etti. Düşük aralık, 0,505 – 0,512 dolar (mavi) H4 yükseliş emri bloğu (OB) ile aynı hizadaydı. Bu da bölgeyi bir yükseliş bölgesi olarak güçlendirmekte. Binance üzerindeki satışlar aşağı yönlü ivmeye destek veriyor.

Bu nedenle, özellikle BTC 25,8 bin dolarlık en düşük aralığın altına düşmezse, düşük aralıkta güçlü bir toparlanma muhtemel. Binance boğaları için kritik dirençler 0,5260 dolar orta aralığı ve 0,5245 dolarlık 50-EMA (Üstel Hareketli Ortalama) aralığıdır. Orta aralığın üzerinde bir hareket, MATIC’i aralığın en yüksek seviyesine (0,5460 dolar) ayarlayabilir. Ancak RSI’nın 21 Eylül’den bu yana düşük aralıkta kalması, aynı dönemde yoğunlaşan satış baskısının toparlanmayı geciktirebileceğinin altını çiziyor. Düşük aralığın altındaki herhangi bir ihlal, altcoin fiyatını 0,49 veya 0,45 dolarla tehdit edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx