Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da partisinin mitinginde halka hitap ediyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde;

Geçen seçimlerde Cumhurbaşkanlığında yüzde 72, milletvekilliğinde yüzde 69 oy oranı ile desteklerini veren Malatya’ya şükranlarımı bildiriyorum.

Sizler bize güvendiniz, üzerinize düşeni yaptınız. Biz de bunun karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız. İnşallah 31 Mart’a Cumhur İttifakı’nı rekor bir oya taşıyacağınıza inanıyorum.

CHP -DEM ittifakına tepki

Bizim bildiğimiz Malatya’nın insanı mert olur, sözünün eri olur. Kandil ile DEM’lenmeyi marifet sananı Malatya affeder mi? Eser ve hizmet siyasetiyle şehrini geliştireni Malatya unutur mu?

Depremin yaraları sarılıyor

Depremle sarsılan, nice sevdiklerini toprağa veren kardeşlerine yeniden hayata sarılma umudu vereni Malatya bırakır mı? 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybedenleri rahmetle yad ediyorum.

Asrın felaketinde şehrimizde 78 bine yakın konut zarar gördü. Geçici barınma ihtiyaçlarını karşılamak için şehrimize 85 bini aşkın çadır gönderdik. Şehirde 70 bin hak sahibi belirlendi. Geçtiğimiz ay inşası tamamlanan 6 bin 181 konutu hak sahiplerine teslim ettik. 48 bin konutun yapımı sürüyor. Yerinde dönüşüm için 32 bin Malatyalı kardeşimiz başvurdu.

Amacımız önümüzdeki yılın ortasına kadar tüm hak sahiplerini konut ve iş yerlerine kavuşturmak.

Ayrıntılar geliyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx