Freddie Mercury’nin evi şartlı şatışta:  1,1 milyar TL ama…

Queen grubunun solisti ünlü şarkıcı ve söz yazarı Freddie Mercury’nin, İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan evi 1,1 milyar TL’lik (30 milyon sterlin) bir fiyattan satışa çıktı. Ancak evle ilgili kimi detayların mahremiyet adına gizli tutulduğu ve sadece satın alabileceğini kanıtlayan kişilere sunulacağı öğrenildi.

Mercury’nin 1991’deki ölümüne kadar ikametgahı olan Kensington’daki evi Garden Lodge için konuşan emlakçı Knight Frank’e göre, mahremiyet adına yerleşim planı ve metrekare bilgileri açıklanmıyor. Giriş salonunun bir bölümünü ve sarı boyalı yemek odasının bir köşesini gösteren iç mekana ait yalnızca iki fotoğraf yayınlanacak.

Ünlü sanatçı, evi ve içindeki her şeyi, ölümünden kısa bir süre sonra taşınan partneri ve en yakın arkadaşı Mary Austin’e miras bıraktı. Evin içindekiler Eylül 2023’te açık artırmada satıldı ve şu anda da Batı Londra’daki mülk satılıyor.

72 yaşındaki Austin, Bloomberg’e “Gerçekten sadece ismen benim evimdi. Evin üzerinde onunla birlikte ve onun için çalıştım ve her zaman onun olacak. Bu onun hayaliydi, onun vizyonuydu. Satış konusunda nasıl hissedeceğimden emin değildi. Ama artık zamanın geldiğini fark ettim.” dedi.

HAYRANLARA KARŞI ÖNLEM

Hayranların potansiyel alıcı gibi davranmasını engellemek için Frank, başvuranların mülkü satın almak için yeterli paraya sahip olup olmadıklarını kontrol edecek. Ancak emin olduktan sonra daha fazla ayrıntı paylaşacak ve evi gösterecek.

Mercury, neo-Georgian tarzındaki evi 1980 yılında satın aldı. Evde, şarkıcının “Bohemian Rhapsody”yi yazdığı kuyruklu piyanonun bulunduğu bir misafir odası ve bar, kütüphane ve müzik merkezi olarak yeniden tasarlanmış bir galeri bulunuyor.

Yemek odası, Mercury’nin Zanzibar ve Hindistan’daki çocukluğunu anımsatacak şekilde parlak sarıya boyanırken oturma odası Japon etkisine sahip.

Evin sekiz yatak odası, Mercury’nin bir zamanlar günlük kıyafetlerinin yanı sıra birçok sahne kostümünü de sakladığı, tavandan tabana aynalara sahip “olağanüstü” art deco giyinme odasından girilen bir ana süite açılıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx