İnteraktif Ekranlar Neden Erken Çocukluk Eğitimi İçin En İyisidir?

Çocukların artık dışarıda oynamaktan ziyade telefon veya tablet gibi cihazlarla oynamasının daha yaygın olduğu herkes tarafından biliniyor. Araştırmalar hem gündüz hem de gece aşırı mavi ışığa maruz kalmanın melatonin salınımını engelleyerek çocukların uyku düzenini bozduğunu ve ciddi bilişsel, davranışsal ve zihinsel sağlık sorunlarına yol açtığını gösterdiğinden , bu endişe verici bir eğilimdir.

Öte yandan bazı araştırmalar da, dijital teknolojinin erken çocukluk eğitiminde büyük faydalar sağladığını ve öğretmenlerin bunu oyunu ve etkileşimli öğrenmeyi teşvik etmek için kullandığını gösteriyor. Bu da çocukları ekranlardan tamamen uzaklaştırmanın ters etki yaratacağı anlamına geliyor. Bunun yerine hem ebeveynlerin hem de öğretmenlerin ekranları akıllıca ve güvenli bir şekilde kullanmanın yollarını bulması gerekiyor.

Erken çocukluk eğitimini hem güvenli hem de eğlenceli hale getirmek için tasarlanmış, sınıf öğretimine yönelik etkileşimli ekranların kullanılması gerekmektedir.

Okul öncesi öğretmenleri, okul öncesi eğitimin eğlenceli ve ilgi çekici olması, stresli olmaması ve akademik açıdan oyuna ağırlık verilmesi gerektiği konusunda yaygın olarak hemfikirdir. Öğretmenler çocukların sosyal, duygusal ve fiziksel refahını koruyarak, çocuklar arasındaki bireysel farklılıkları dikkate alarak çocukların stres olmadan kendi oyunlarını ve keşiflerini seçip yönetebilmelerine destek olabilirler. Ayrıca çocukların ilgi alanlarına ve günlük yaşamlarına göre okul öncesi müfredatlar geliştirebilirler.

Erken çocukluk eğitimi araştırmacıları genç öğrencilerin akademik öğrenmeye erkenden alışmaya başlamaları gerektiğini, böylece okuma ve yazmayı daha kolay öğrenmeleri gerektiğini vurguluyor. Çocukları motive edici ve eğlenceli bulacakları bir şekilde akademisyenlerle tanıştırmak için erken çocukluk eğitiminin öğrenmeyi ve oyunu birleştirmesi gerekir. Bunu yapmak için öğretmenler etkileşimli tahtalar gibi öğretim araçlarını kullanabilirler.

Araştırmalar , etkileşimli tahtaların okuryazarlık ve İngilizce öğreniminden matematik ve fen bilimlerine kadar birçok konuda erken çocukluk eğitimindeki sonuçları iyileştirebileceğini gösteriyor. Örneğin okuryazarlık alanında öğretmenler metin, ses, görüntü, renk ve animasyon içeren multimedya e-kitaplarını paylaşmak için etkileşimli tahtaları kullanabilirler.

BenQ Board’un dokunmatik ekranı ve kalemleri mikroplara karşı dayanıklıdır. Ayrıca yerleşik hava kalitesi sensörlerine sahiptir. Hava iyonlaştırıcısı, çevredeki havadaki zararlı parçacıkları otomatik olarak temizler. Ekran, mavi ışığa maruz kalmayı önlemenin yanı sıra parlamayı da önler, böylece çocuklar nerede otururlarsa otursunlar ekranda ne olduğunu görebilirler.

BenQ Board ile öğretmenler yalnızca genç öğrencilerin ilgisini çeken görselleri paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda çocukların oyun yoluyla öğrenmesine yardımcı olacak oyunlara da öncülük edebilir. Öncelikle öğretmenler Kahoot! ile çocukları öğrenme konusunda heyecanlandırırken öğretmenlerin ne kadar öğrendiklerini ve hatırladıklarını takip etmelerine olanak tanıyan bilgi yarışması oyunlarını yöneterek okul tabletlerini iyi bir şekilde kullanabilirler.

BenQ Board’un benzersiz sağlık ve güvenlik özellikleri, genç öğrenciler için güvenli ve sağlıklı bir sınıf ortamını garanti ederken, onların oyun oynamasına ve öğrenmenin zevkini keşfetmesine olanak tanır.

Ürünlerle ilgili detaylı bilgi için: https://bit.ly/3PbUYAU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx