Karamollaoğlu, İBB Başkan adayını tanıttı

Saadet Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı tanıtım toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, İstiklal Marşı okunduktan sonra video gösterimi yapıldı.

İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’nın açılış konuşmasının ardından partinin İBB Başkan adayı Birol Aydın takdim edildi.

“İSTANBUL’UN EN TEMEL MESELESİ…”

Aydın, yaptığı konuşmada, İstanbul’da yaşamanın zorlaştığını, bu şehirde en temel meselenin deprem riski olduğunu söyledi. İstanbulluların kendilerine dayatılmaya çalışılan seçeneklere mecbur olmadıklarını ifade eden Aydın, bu nedenle “Başka bir İstanbul mümkün” sloganıyla yola çıktıklarını dile getirdi.

Küreselcilerin İstanbul planlarını sadece kendilerinin bozabileceğini savunan Aydın, “Bugünden itibaren ‘Haydi Bismillah’ diyerek sahaya çıkacak ve farkı her geçen gün kapatacağız. Kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle, semt semt dolaşarak insanlarımızla buluşacağız. Bugünden itibaren bizim için durmak yok, dinlenmek yok. Her şey tertemiz bir İstanbul için.” diye konuştu.

Aydın, iktidarın ve ana muhalefet partisinin İBB adaylarının İstanbul’un sorunlarını çözemeyeceğini öne sürdü.

“BEKLENTİLERİMİZ, ARZU ETTİĞİMİZ NETİCELERİ DOĞURMADI”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İBB başkan adayları Aydın’ın meseleye yaklaşımının gönüllerine ferahlık verdiğini ifade etti.

Karamollaoğlu, “Yaşanabilir bir İstanbul’u oluşturduğumuz zaman emin olun ki yaşanabilir bir Türkiye için de en önemli adımı atmış olacağız. Bu da yeniden büyük Türkiye’nin ve yeni bir dünyanın kurtuluşuna ilk adım olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Kendisinin de belli bir zaman İstanbul’da yaşadığını ve bu şehrin sıkıntılarını, dertlerini bildiğini belirten Karamollaoğlu, “Ümit ediyorduk ki bu dertler, bu problemler yeni gelen arkadaşlar vasıtasıyla düzelir, geride kalır. Ama maalesef bu beklentilerimiz, arzu ettiğimiz neticeleri doğurmadı. Hem İstanbul’umuz hem de özellikle ülkemiz çok kritik bir dönemden geçiyor. Bölgemiz ise ne yazık ki bir ateş çemberi içinde.” diye konuştu.

İBB yönetimini ve iktidar partisini eleştiren Karamollaoğlu, İstanbul’da başarısız olunduğu takdirde Türkiye çapında da başarısız olma ihtimaliyle karşı karşıya kalınacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx