LINK, SOL, XRP, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Boğalar Bitcoin fiyatını 52.000 doların üzerinde tutmayı başaramadı. Muhtemelen bu da BTC ve altcoin’lerde kısa vadeli bir trend değişikliğinin başlangıcına işaret etti. Bitcoin ve AVAX Coin gibi altcoin’lerdeki düşüşü durdurabilecek önemli destek seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 10 kripto para biriminini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 52.000 doların üzerinde tutunmakta zorlanıyor. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Fiyat 50.000 doların altına düşerse, kısa vadeli traderlar muhtemelen pes eder. Yani, kar rezervasyonu yapmayı tercih ederler. Bu durumun BTC’yi 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (48.842 dolar) çekmesi mümkün.

Fiyat 20 günlük EMA’dan güçle toparlanırsa, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların daha düşük seviyelerde alım yaptığını gösterecektir. Bu da 52.000 doların üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır. BTC’nin daha sonra 60.000 dolara sıçraması olası. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (44.924 dolar) doğru bir geri çekilmenin başlangıcını işaret edecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 21 Şubat’ta 3.000 dolarlık psikolojik dirençten geriledi. Böylece, kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonuna işaret etti. Güçlü bir yükseliş trendinde düzeltmeler genellikle bir ila üç gün arasında sürer. Aşağı yönde önemli destek 2.717 dolardır. Fiyat 2.717 dolardan güçle geri dönerse, her küçük düşüşün agresif bir şekilde satın alındığını gösterecektir. Bu da 3.000 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. ETH’nin daha sonra 3.300 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Tersine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.680 dolar) altına çekerse, 50 günlük SMA’ya (2.467 dolar) daha derin bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB kısa bir düzeltmenin ardından yükselişe geçti. Böylece, 21 Şubat’ta 367 dolar direncinin üzerine çıkarak yükseliş trendinin yeniden başladığının sinyalini verdi. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 368 doların üzerinde tutarsa, BNB’nin ivme kazanması mümkün. Böylece, 400 dolara doğru yükselebilir.

Aşağı yönde ilk destek 20 günlük EMA’da (336 dolar) ve bir sonraki 50 günlük SMA’da (315 dolar). Ayılar, bir trend değişikliğini belirtmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmek zorunda kalacak.

Solana (SOL) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana’daki toparlanma 115 dolarda söndü. Ardından fiyat 19 Şubat’ta düşüşe geçerek daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret etti. Ayılar, 21 Şubat’ta fiyatı ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin altına çekti. Böylece, yükseliş momentumunun zayıfladığına işaret etti. 50 günlük SMA’nın bir destek olarak hareket etmesi olası. Ancak uzun süre dayanması zor.

Desteğin kırılması halinde SOL’un 93 dolara kadar gerileyebilir. Bu da göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. İlk güç belirtisi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkılması olacaktır. SOL’un daha sonra 126 dolarlık genel dirence doğru bir ralli girişimi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 19 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapandı. Ancak boğalar 0,57 dolarlık engeli aşamadı. Bu da her küçük rahatlama rallisinin satıldığını gösteriyor. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışıyor. Eğer başarılı olurlarsa, XRP’nin 0,46 dolarlık güçlü desteğe doğru düşmesi olası. Alıcıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor.

Fiyat 0,46 dolardan toparlanırsa, XRP’nin 0,57 dolara yükselmesi olası. Ayrıca, bir süre bu aralıkta kalması mümkün. Bir kırılma ve 0,57 doların üzerinde kapanış, düzeltici aşamanın bitmiş olabileceğini gösterecektir. XRP’nin daha sonra 0,67 dolara yükselmeye çalışması muhtemel.

ADA, DOGE, LINK, DOT ve AVAX Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA, 20 Şubat’ta 0,64 dolardan düşüşe geçti. Böylece, kısa vadeli yatırımcıların kâr rezervasyonuna işaret etti. Fiyat 20 günlük EMA’ya (0,57dolar) ulaşması mümkün. Alıcılar, yukarı yönlü hareketi sağlam tutmak istiyorlarsa 20 günlük EMA’yı agresif bir şekilde savunmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, ADA’nın 0,64 dolara ve nihayetinde 0,68 dolara yükselmesi olası. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret edecektir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir. Bu durumda ADA’nın bir süre için 0,46 dolar ile 0,64 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olması mümkün.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin boğaları 20 Şubat’ta 50 günlük SMA’yı (36 dolar) savundu. Ancak ayılar AVAX’ta 20 günlük EMA’ya (38,22 dolar) kadar toparlanmayı sattı. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da yakın vadede aralığa bağlı bir harekete işaret ediyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, AVAX Coin fiyatının güçlü bir destek olarak hareket etmesi muhtemel olan 32 dolara düşmesi olası.

Destekten sağlam bir toparlanma, AVAX Coin fiyatını birkaç gün boyunca 32 ila 42 dolar arasında tutabilir. Yukarı yönde, boğaların ters baş-omuz formasyonunu tamamlamak ve üstünlüğü ele geçirmek için AVAX Coin fiyatını 42 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 18 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (0,08 dolar) sıçradı. Ancak boğalar 0,09 dolardaki bariyeri aşamadı. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığı olumsuz bir duyguya işaret ediyor.

Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, DOGE’nin boğa trend çizgisine düşmesi olası. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü bunu yapamazlarsa DOGE’nin 0,07 dolara inmeye başlaması olası. Bu olumsuz görüş, fiyatın mevcut seviyeden toparlanması ve 0,09 doların üzerine çıkması halinde kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu da 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine olası bir ralli için kapıları açar.

Chainlink (LINK) fiyat analizi

LINK 20 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (18,81 dolar) sıçradı. Ancak boğalar toparlanmanın üzerine inşa edemedi. Fiyat aşağı döndü ve 21 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın altına indi. Aşağı yönde bir sonraki durak 17,32 dolarlık kırılma seviyesi. Bu seviye muhtemelen boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık olacak.

Fiyat 17,32 dolardan güçlü bir şekilde toparlanırsa, LINK’in 20 günlük EMA’ya ve daha sonra 20,85 dolardaki genel dirence yükselmesi mümkün. 17,32 dolar ile 50 günlük SMA (16,51 dolar) arasındaki bölgenin aşağı yönde zorlu bir destek görevi görmesi muhtemel. Bu bölgenin altında bir kırılma, yakın vadede potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT toparlanmasının 8,21 dolarlık %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi yakınında durması, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. DOT, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 50 günlük SMA’ya (7,18 dolar) ulaştı. Bu seviye yol verirse, boğaların kontrollerini kaybettiğini gösterecektir. DOT’un daha sonra boyun çizgisine ve ardından 6 dolara düşmesi olası.

20 günlük EMA’nın düzleşti. Ayrıca, RSI orta noktaya yakın. Bunlar da yakın vadede aralığa bağlı bir eylem öneriyor. Fiyat boyun çizgisinden toparlanırsa, DOT’un 8,21 dolara ulaşması mümkün. Ayrıca, bir süre bu iki seviye arasında menzile bağlı kalacaktır. Boğalar 8,21 doların üzerinde bir kapanışla oyuna geri döner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx