YouTube Premium ve Music abone sayısı 100 milyonu aştı

En çok ziyaret edilen video platformu olan YouTube’un günlük bir milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Ancak, YouTube Premium ve YouTube Music olarak bilinen ücretli hizmetlerine erişim yavaş yavaş artıyor. Heyecan verici bir gelişme olarak, YouTube Music ve Premium, deneme kullanıcılarını da içeren 100 milyon aboneyi aşarak önemli bir kilometre taşına ulaştıklarını gururla duyurdu.

YouTube Premium, 2015 yılında YouTube Music ile birlikte yeni bir abonelik hizmeti olarak başlatıldı ve nihayet 100 milyon aboneyi aştı. Reklamsız deneyim ve geniş YouTube müzik kütüphanesine erişim, abonelik modelini başarılı kıldı. Ayrıca, kesintisiz deneyim, arka planda oynatma, indirmeler ve geniş bir müzik kataloğu gibi ek özellikler sunuyor. Son dönemde yapılan yeniden markalaşma, genişletilmiş teklifler ve 100’den fazla ülkede erişim, kullanıcıların tercihini son birkaç zamandır bu yönde etkiledi.

YouTube Premium ve Music abone sayısı 100 milyonu aştı

Yapay zekanın gelişiyle YouTube, birçok yapay zeka tabanlı özellik ekledi ve gelişmiş bitrate 1080P HD kalitesinde videolar sunuyor. Sorunsuz bir çapraz cihaz izleme deneyimi sağlıyor. YouTube Music, yeni müzik keşfi için reel formatında Örnekler sekmesini yakın zamanda aldı. YouTube Music ayrıca podcast’lerin entegrasyonunu ve özelleştirilmiş radyo oluşturma deneyimini de getiriyor. Yakın zamanda şarkıları söyleyerek bulma özelliği eklendi.

Kullanıcı perspektifinin yanı sıra, YouTube Premium aboneliği, abonelikler yoluyla ek gelir kaynağı sağlayarak yaratıcı ve sanatçı topluluklarının refahına katkıda bulunuyor.

YouTube, gelişen yaratıcı ve sanatçı topluluğuna sürekli destekle birinci sınıf bir deneyim sunmaya kendini adamış durumda. YouTube’un yaratıcı topluluğa ve kullanıcılarına fayda sağlayacak daha fazla kullanışlı özellik sunması umuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx