Ebeveynlerin En Çok Önem Verdiği Konulardan Emzik Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebeklerde emzik kullanmanın birçok faydası var. Emzik kullanmanın faydaları ve emzik hakkında daha fazlası bu içerikte. Bebeklerde emzik kullanımı hakkında detaylı bilgiler için içeriğe buyurun!

Emme refleksi bebeklerde bazen doğmadan önce bile olabilen bir refleks. Bu doğal ihtiyaç bebekleri sakinleştirici bir etkiye de sahip.

Bu refleksi karşılamak için bebeklerde yaygın olarak emzik kullanılıyor.

Emzikler, anne memesi taklit ederek hazırlanan yapay nesneler. Besleyici olmasa da emzik kullanmanın bebek için aslında birçok faydası var.

Yatmadan önce kullanılan emzik, bebeğe güvenli bir uyku sağlıyor. Başka koruyucu önlemlerle birlikte bebek ölüm sendromunu da azaltan emzik, prematüre bebeklerde emme refleksini olgunlaştırıyor ve daha hızlı kilo almalarına yardımcı oluyor.

Emziğin bebek için en büyük faydası bebeği rahatlatması. Bebekler için emziğin rahatlatıcı bir etkisi olduğu biliniyor.

Emzik emme refleksi sayesinde vücutta bebeği sakinleştirmeye yardımcı bazı maddeler salgılanıyor.

Emziğin bir başka faydası ise uykuyu desteklemesi. Emziğin sakinleştirici etkisi sayesinde bebeğinizin uykusunun bölünmesi engelleniyor ve bu sayede bebeklerin uyku kalitesi artıyor.

Emzik bebeklerde odağı değiştirmek için de kullanılıyor. Bebekler sinirliyken emzik verildiğinde emmeye odaklamasını sağlayarak dikkatini dağıtabiliyor.

Bebeklerde emzik kullanımına ne zaman başlaması gerektiği ebeveynlerin kafasını karıştıran konulardan. 3-4 haftalık olana kadar bebeklerde emzik kullanımı önerilmiyor.

Burada dikkat edilmesi gereken emzirmek için memeye yaklaşan bebeğin ağzının konumu. Eğer emme için hareketin yeterli olmadığını fark ederseniz emzik kullanmamalısınız.

Emziği bebeğinizin ne zaman bırakacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bebekler genellikle 2 yıl boyunca emzik kullanıyorlar.

2 yaşından itibaren emziği kademeli olarak bıraktırmak gerekiyor. Bebeğin ağız ve diş sağlığı için 3 yıldan fazla emzik kullanılmaması öneriliyor.

Emzik kullanmayı bırakma süreci ebeveynler için en zorlu süreçlerden biri. Emzik kullanmayı bebekler genelde 2-4 yaşları arasında kendi kendine bırakıyor.

5 yaşından sonra emzik kullanma devam ediyorsa bu fazla ısırma gibi sorunlara yol açabiliyor. Bu durum ayrıca çene ve dişleri destekleyen kemiklerin büyümesini de etkiliyebiliyor.

Emzik seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Öncelikle emzik seçiminde kaliteli markalara yönelmeniz gerektiğini söylemeliyiz.

Emzik seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şey tek parça olması. İdeal bir emziğin çıkabilen bölümlerinin bulunmaması gerekiyor. Bir başka dikkat edilmesi gereken ise emziğin bebeğin ağız yapısını destekleyen türde olması.

Kauçuk ve silikon olmak üzere farklı yapıda emzik uçları bulunuyor. Damaklı, yarım damaklı, düz ve damla tip emzik uçları var. Emzik ucunu seçerken bebeğinizin tercihine bırakmalısınız.

Bebeklerden bazıları silikon emzik tercih ederken diğerleri ise kauçuk emzik tercih edebiliyor.

Emziğin boyutu da emzik seçerken en önemli kriterlerinden. Emzik alırken bebeğinizin yaşına göre bir boyut seçmeniz gerekiyor. Sadece emziğin boyutuna değil, emzikle halka arasındaki kalkanın boyutuna da dikkat etmelisiniz.

Emzik seçerken tasarımı çok mühim. Bebeğinizi tehlikeye atma ihtimali olduğu için bebeklerin boynuna, ellerine takılan veya beşiğe bağlanan emzikleri tercih etmemelisiniz.

Emziğin malzemesine emzik seçerken dikkat etmeniz gerekiyor. Alacağınız emziğin kaliteli bileşenlerden olması lazım. Bebeğinizin sağlığını riske atacak bileşenlere sahip emziklerden kaçınmalısınız.

Emzik kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Öncelikle bilmeniz gereken emziği asla bebeğinizin beslenme süresini geciktirmek için kullanmamanız. Bebeğiniz yemek yedikten sonra yine aç olabilir. O yüzden böyle durumlarda beslenmeyi ertelemek için asla emzik kullanmamalısınız.

Emziklere tatlandırıcı eklemek yapılan en büyük yanlışlardan biri. Bu yüzden emziğe tatlandırıcı sürmekten uzak durmanız gerek.

Bebekler emziği her yere sürebiliyor. Bu yüzden sık dezenfekte etmekte fayda var. Dezenfekte etmek için sterilizasyon makinesi kullanmanız mümkün.

Emzik kullanırken belirli aralıklarla bebeğinizin emziğinin sağlam olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Emziklerde zamanla kullanımdan doğan aşınmalar olabiliyor. Bu çatlakları kontrol etmek için bebeğinizin emziği ara ara incelemelisiniz.

Emzik kullanıp kullanmak istemediğine bebeğinizin karar vermesi gerekiyor. Bebeğiniz emzik istemiyorsa onu zorlamamalısınız.

Bebeğinize emziği uyku saatlerinde vermeniz daha doğru. Bebeğiniz emzik kullanıyorsa o zaman ona emzik vermek için en uygun zaman uyku öncesi zamanı.

Bebeğinizin emzikleriyle ilgili asla yapmamanız gereken emziğini paylaşmak. Her bebeğin mutlaka kendi emziği olmalı.

Bebeğinizin emziğini başka bebeklerle paylaşmak yapmamanız gereken bir davranış. Bebeklerin ortak emzik kullanması bakterilerin bulaşmasına neden olabiliyor.

Emziklerin bir sürü çeşitleri var. Sizin için bazı emzik çeşitlerini derledik. Çeşit çeşit emzikleri merak ediyorsanız buraya. ?

*Emzik seçiminizde doktorunuza danışabilirsiniz.

Bibs Colour Kauçuk Emzik

Bibs emzikler tam bir klasik. %100 doğal kauçuktan oluşan ucu sayesinde cilt tahrişini önleyen bu emzik hafif eğimli yapısıyla da tam bebeğinizin ağzına layık. Anne memesine en yakın forma sahip bu emzik ile bebeğiniz çok rahat edecek.

Hızlı teslimat, paketlemesi iyi. Sipariş ettiğim renk geldi. Memnun kaldım.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Wee Baby 2’li Gece/Gündüz Damaklı Emzik

Saklama kabı bulunan bu emzik hem gece hem gündüze özel. 2’li paket halinde gelen bu emziğin kullanımı çok kolay. Ortodontik damaklı emzik yapısıyla bebeğinizin doğal damak gelişimini destekliyor. Emziğin yapışmasını engelleyen sistemiyle bu emzik kaçmaz.

Damaklı olması çok iyi, bebek hemen kavrar.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

Philips Avent Ultra Air Emzik

Bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlayan bu emziğin ekstra geniş hava delikleri var. Çeşitli renkleri ve tasarımları olan Philips emzik tam bebeğinize göre. BPA içermeyen bu emzik 2’li paket halinde geliyor. 0-6 ay arasında kullanılabilen bu emzik bebeğinizin favorisi olacak.

Bu ürün için tıklayın.

Chicco Physio Yenidoğan Silikon Emzik

Yenidoğanlara özel bu emzikler 0-2 ay arası bebekler için. Bebeğinizin küçük ağzı için uygun bu emzik yenidoğanlar için ideal. Bebeğin doğru ağız gelişimini destekleyen Chicco emziğin kavraması çok kolay.

Çok kaliteli ve bebeğim sorunsuz aldı.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Oioi Silikon Emzik

Kiraz uçlu bu silikon emzik %100 premium silikondan üretilmiş. Doğal diş ve damak gelişimini destekleyen bu emzik emme konforunu artırıyor. Yumuşak yapısı ve dış bükey eğimli özel olarak tasarlanmış Oioi emziği bebeğinizin doğumundan itibaren kullanmanız mümkün.

Kızım kuvözden beri Oioi’yi sorunsuz kabul etti. Sortili olanlara 16.ayda başladık. Uyurken kullanıyoruz, reddetmiyor.

Bu ürün için tıklayın.

Nuk Kauçuk Tekli Blue Bebek Emzik

Yeni nesil NUK emzikler daha ince ve daha yumuşak. Bebeğin dilinin daha serbest hareket etmesini sağlayan bu emzik anne göğsünün emzirme esnasında aldığı şekle göre tasarlanmış. Yanlış emzik kullanımına bağlı diş çarpıklıklarının önüne geçen bu emzik BPA içermiyor.

Ürün güzel. Emzik almayan bebeğim bunu reddetmeden aldı. Paketleme ve kargolaması da iyi, tek problem benim ürünüm eksik geldi. Konuyla ilgilenilmesini bekliyorum.

Bu ürünü satın almak için tıklayabilirsiniz.

Mamajoo Saklama Kutulu İkili Emzik

Kutulu gelen bu ikili emzik hem şık hem kullanışlı. BPA içermeyen bu emzikler yüksek kaliteli hammaddeden üretilmiş. Pürüzsüz bu emzikler kolayca temizleniyor. Bebeklerin diş ve damak gelişimine uygun şekilde tasarlanan bu emzikler bebeklerin cildine özel üretiliyor.

Keşke önce emzikleri de sizden alsaydım, çok teşekkürler. Satıcıyı şiddetle tavsiye ediyorum. Bundan sonra kızımın tüm ihtiyaçlarını sizden alacağım.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Baby Plus Damaklı Emzik

6-18 aylık bebekler için uygun bu emzik damaklı yapısıyla tercih sebebi. Mor rengiyle çok tatlı duran bu emziğe hem siz hem bebeğiniz bayılacak.

Rengi çok tatlı.

Bu ürün için tıklayın.

Frigg Rope Kauçuk Emzik

2 tane kauçuk emzikle gelen Frigg emzikler bebeğinizin rahatı düşünülerek tasarlanmış. Bebeğinizin rahatı yanında şık bir görünümü de olan bu emzikler %100 doğal kauçuktan üretilmiş.

Bu ürünü satın almak için tıklayın.

Bebsi Desenli Damaklı Emzik

Desenli bu emzik çok tatlı. Silikon Bebsi emzik bebeğiniz için ideal. Bebeğinizi rahat ettirecek bir emzik arıyorsanız bu ürünü hemen inceleyin.

Ürün güzel, alınabilir.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx